תוספי תזונה

תוספי תזונהמיליוני אנשים ברחבי העולם חיים במצב של לחץ מתמיד, ומקבלים עובדה זו כתוצאה מצערת של חיים מודרניים ומהירים.

למרות שזה טבעי לחלוטין לחוות מתח מעת לעת, תגובת הלחץ המתפתחת באופן טבעי, המכינה את הגוף למצב של "הילחם או ברח", אינה צריכה להוות אורח חיים יומי. מתח מתמיד מוביל לתוצאות בריאותיות שאינן רצויות, כולל מיגרנות והפרעות שינה.

לעתים קרובות מדי, אנשים מסתמכים על התנהגויות שאינן בריאות, כגון עישון או צריכה תכופה של אלכוהול, על מנת לנהל את הלחץ. מצב זה עלול להנציח מחזור שלילי אותו קשה להפסיק. כשמבינים עובדות אלו, מבינים מדוע לחץ נחשב כאחד הגורמים התורמים המובילים למוות, כולל מחלות לב, סרטן ומחלות ריאה.

כדי להתחיל באורח חיים המאופיין בהפחתת הלחץ, חשוב לנקוט להקפיד על נטילת תוספי תזונה המתאימים לניהול יעיל של לחץ, והמוסיפים שנים לחיים!

תוספי תזונה: תשובת הטבע לתרופות לסטרס

בעוד שסטרס וחרדה עשויים להיות נפוצים יותר כיום, הם השפיעו על אנשים במשך אלפי שנים. בימי קדם, אנשים השתמשו בטיפולים צמחיים שמקורם ברפואה הסינית המסורתית וברפואה האיורוודית, על מנת לסייע בניהול הלחץ. ספקנים? היו סמוכים ובטוחים כי מחקרים קליניים חדשים העניקו תוקף של אמינות לגבי ההשפעות ארוכות הטווח של תוספי התזונה.

שורש ולריאן

ולריאן הוא צמח רב שנתי יליד אירופה. הוא משמש לטיפול בסטרס, חרדה, והפרעות שינה, מאז המאה השנייה. עדויות מדעיות קובעות כי תוסף שורש ולריאן יעיל להפחתת חרדה וטיפול בבעיות שינה, בעיקר בשל ההשפעה המרגיעה שלו.

היתרון הגדול ביותר של תוסף שורש ולריאן הוא שהוא אינו כרוך בתופעות לוואי שאינן נעימות של תרופות הנקבעות בדרך כלל לתסמיני לחץ וחרדה, כגון סחרחורת או פיתוח התמכרות.

היות והעדר שינה נחשב לגורם גירוי המפעיל לחץ, אחד הדברים הטובים ביותר אותם ניתן לעשות על מנת לשפר את רמות הלחץ, הוא לישון היטב בלילה. תוסף ולריאן מסייע להשגת מטרה זו, בשל הרכיבים החזקים שלו.

מגנזיום לטיפול בסטרס

מגנזיום הוא מינרל החיוני לתפקוד שרירים ועצבים, ומחקרים רבים הראו שתוסף זה חיוני במיוחד לשינה. מחקר שפורסם בשנת 2012 על ידי המכון הלאומי לבריאות, הראה כי תוסף מגנזיום משפר את תסמיני נדודי השינה.

בנוסף, מחסור במגנזיום נקשר במחקרים קליניים לחרדה, והראה גם הבטחה כטיפול במחלות נפש, כולל דיכאון.

מלטונין לבעיות שינה

לאנשים המתקשים להירדם ומפתחים כתוצאה מכך בעיות לחץ, מלטונין הוא תוסף תזונה טבעי המשפר את התסמינים. הוא מסייע להפחתת החרדה כשהוא נלקח שעה לפני השינה. הוא עובד באופן הטוב ביותר בנוסחה של שחרור איטי.

המינון ההתחלתי של מלטונין הוא מיליגרם אחד ליום. לעתים קרובות, מטפלים ברפואה המשלימה ממליצים על שילוב מלטונין ומגנזיום.

כורכומין לטיפול בלחץ

זהו תוסף טבעי אנטי דלקתי המונע החמרת כאב במצבי לחץ. כורכומין מופק מצמח הכורכום ומסייע להגברת תפקוד המערכת החיסונית ומניעת כאבים. המינון ההתחלתי המומלץ לתוסף כורכומין הוא שני גרם ליום.

חומצות אמינו

חומצות אמינו הן אבני הבניין המיוחדות של החלבון. כל אלפי המולקולות בגוף בנויות משמונה חומצות אמינו בלבד, המתקבלות מהתזונה. ללא כמויות נאותות של חומצות אמינו, המוח אינו מסוגל לתפקד והתוצאה היא עייפות, ערפול מחשבתי, העדר מיקוד, לחץ, ודיכאון. לכן חשוב להשלים את החוסרים באמצעות תוסף חומצת אמינו.

רודיולה – תוסף זה ידוע ברחבי אירופה ביעילותו ללחימה בעייפות, הפחתת לחץ ושיפור האנרגיה. המינון ההתחלתי המומלץ הוא 170 מיליגרם ליום.

ג'ינסנג הודי – מסייע לגוף להסתגל ללחץ ונחשב לתרופה איורוודית נפוצה לטיפול בלחץ. מינון סטנדרטי הוא חמש מאות מיליגרם ליום.

סידן – במצבים בהם הכמויות ההולמות של סידן אינן מתקבלות מהתזונה, חשוב לקחת תוסף סידן למניעת דלקות במוח הגורמות לחרדה ולחץ.

דילוג לתוכן